Lepiej sprzedać swój dom bezpośrednio w porównaniu do wynajęcia agenta nieruchomości Oklahoma City

Decydujesz, że nadszedł czas na sprzedaż. Nadal zastanawiasz się, czy powinieneś zatrudnić agenta, aby sprzedać swój dom w Oklahoma City, OK. Chcesz zapłacić duże prowizje? Jak długo jesteś gotów poczekać, aż dom otrzyma ofertę? Ile czasu zajmie zamknięcie? Jakie naprawy będziesz musiał wykonać? Jak wygląda dom, gdy rano wyjeżdżam do pracy? Czy jesteś w stanie pokazać swój dom z 24-godzinnym powiadomieniem lub mniej?

pokazy

Jeśli zdecydujesz się sprzedać swój dom bezpośrednio do profesjonalnego nabywcy domu w Oklahoma City, OK, nie będziesz musiał się martwić o przejście przez wybrzeże rolników emocji. Nie ma frustrujących, w środku wieczoru połączeń telefonicznych pytających, czy jesteś dostępny, aby pokazać swój dom. Nie musisz się martwić o to, aby opuścić swój dom bez miejsca każdego dnia przed rozpoczęciem pracy, tylko w przypadku, gdy pojawia się pokaz, podczas gdy jesteś. Nie musisz się martwić o ewentualne wkładanie do agenta kupującego lub ich klientów lub zajmowanie się nimi pytając pytania, które naprawdę nie powinieneś odpowiedzieć w żaden sposób. Nie musisz się też martwić o to, że kupujący kłócą się z tobą o to, jakie meble bierzesz i co opuszczasz.

Commissions and Fees

Przedstawiciele nieruchomości są płatni na podstawie odsetka ceny sprzedaży Twojego domu. Jeśli nie korzystasz z agenta, nie będzie żadnych prowizji wypłacanych działki opole do agenta kupującego lub sprzedawcy. Oznacza to tysiące dolarów w oszczędnościach! Zwykła prowizja wynosi 3% na stronę, więc jeśli sprzedajesz swój dom za 400 000 dolarów, będziesz musiał zapłacić 24 000 dolarów z dochodów w prowizjach, wraz z opłatami za zamknięcie tradycyjnego sprzedawcy i innymi możliwymi opłatami transakcyjnymi do agenta zamknięcia i biura agenta nieruchomości. Inwestorzy nieruchomości zwykle nie pobierają opłat prowizji lub transakcji, a jeśli tak, to jest to bardzo niskie w porównaniu.

Waiting Time Frame

Przedstawiciele nieruchomości mają dostęp do wielokrotnego serwisu listowania lub MLS, co pozwala na znalezienie własności w wyszukiwarkach na określone cechy własności. To może brzmić świetnie, ale jak długo będzie siedzieć na rynku? Jak szybko otrzymasz oferty? Inwestorzy nieruchomości i inni bezpośredni nabywcy domów zazwyczaj mają sieć innych nabywców domów, więc jeśli Twoja nieruchomość nie pasuje do ich portfela, to może pasować do jednego z portfeli kolegów. W każdym razie oznacza to bardzo ograniczony czas oczekiwania na ofertę. Ponadto, gdy sprzedajesz swój dom w Oklahoma City, OK bezpośrednio do nabywców domów, zwykle zbliżają się szybciej niż tradycyjni kupujący, a zwykle płacą w całości gotówką. Tradycyjne zakupy domów zazwyczaj wymagają kwalifikacji od banków, hipoteki czas podpisania, inspekcji nieruchomości i kupujący może nie zakończyć kwalifikacji w końcu.

Inspections & Repairs

Profesjonalni kupujący domów w OK zazwyczaj kupują domy. Jako sprzedawca oznacza to, że nie musisz się martwić o naprawy przed zamknięciem lub wszelkie inne dodatkowe wydatki, na które nie planujesz. Istnieją pewne firmy, które nie wymagają inspekcji, co sprawia, że jest to naprawdę transakcja. Kiedy używasz agenta nieruchomości, agent kupującego prawie zawsze zamówi inspekcję nieruchomości. Jeśli znajdą coś niewłaściwego w strukturze nieruchomości, mogą wymagać, aby naprawić go z kieszeni przed zamknięciem nieruchomości.

Istnieje wiele sytuacji, o których należy pomyśleć, kiedy jesteś gotowy sprzedać swój dom. Możemy pomóc Ci zdecydować, która ulica będzie dla Ciebie najlepsza.

0 Shares:
Leave a Reply

Your email address will not be published.